Jeżeli zależy ci na przestrzeni Twojego wnętrza, wyjątkowym stylu oraz surowym charakterze to styl loftowy jest właśnie dla Ciebie.

Zachęcamy do poświęcenia kilku minut na poznanie niezwykłego stylu jakim jest loft.

Jest to styl silnie nacechowany na artystyczne i praktyczne podejście do aranżacji wnętrz, został stworzony przez artystów z Ameryki w latach 60.

Najważniejszą cechą określająca styl Loftowy jest przestrzeń oraz połączenie kuchni z salonem, niekiedy kuchnia jest również połączona z sypialnią. Takie pomieszczenia tworzą jedną spójną całość.

Kolorystyka jest głównie czarna i szara, jednak czasami można znaleźć kompletne przeciwieństwo tego w którym wnętrza w stylu Loftowym są tworzone przy użyciu bieli w połączeniu z meblami skandynawskimi.

W mieszkaniach wykonanych wedle idei stylu loftowego dominować będą materiały takie jak drewno, kamień, cegła, metal oraz rośliny.

Wszystkie elementy mieszkania powinny być starannie przemyślane, nie powinno się w nim zaleźć nic z przypadku.

Główną zasadą w stylu loftowym jest reguła czym mniej tym lepiej w odniesieniu do dodatków, zapomnij o delikatności czy przytulności. W stylu loftowym stawiamy na surowość, nie używamy dywanu ponieważ zasłaniają one parkiet, zapominamy o firankach które zasłaniają okna. Jeżeli to dla ciebie zbyt dużo możesz spróbować bardziej delikatną formę stylu loftowego, która jest subtelną odsłoną oryginalnego stylu loftowego. Wystarczy że użyjemy swojej kreatywności i dostosujemy klasyczny styl loftowy do swoich upodobań, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Jeżeli ciemne ściany i dodatki nie są dla nas zmieńmy je na białe ściany i bardziej wyraziste dodatki, stylizujmy wnętrze wedle zasady: „wnętrze ma oddawać naszą osobowość”. W tej nowoczesnej, współczesnej odsłonie stylu loftowego śmiało możemy wkomponować sofy, fotele, krzesła o klasycznych kształtach i kolorach.